środa, 14 listopada 2012

Nie tylko literatura piękna

Nie da się nie zauważyć, że to co króluje na blogach książkowych to recenzje szeroko pojętej literatury pięknej. W zależności od gustów czytelniczych zmieniają się gatunki, które na takim blogu królują, ale przeważa fikcja literacka. 

Chciałabym zaproponować wyciągnięcie z lamusa książek mniej "porywających" czy "widowiskowych", a na pewno mniej popularnych. Początkowo myślałam nad wyzwaniem, ale ostatnio ich liczba w blogosferze gwałtownie podskoczyła tak że nie wiem czy kolejne jest jej potrzebne. Jeżeli wyrazicie zainteresowanie to oczywiście, oprócz tego, że będzie mi bardzo miło, rzucę rękawicę i zaproszę Was do podjęcia wyzwania. Na razie tworzę zakładkę na blogu.

O czym chcę pisać? O wszystkich książkach, które nie są oparte tylko i wyłącznie na fantazji autora. Na pewno o książkach historycznych, biografiach, wspomnieniach, ale również o wartych polecenia, bądź odradzenia, przewodnikach, poradnikach czy książkach kucharskich.

Co Wy na to?

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa akcja. Jestem ciekawa jak to będzie wszystko wyglądało, więc z pewnością będę śledzić i czekać na dalsze informacje. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł warty zainteresowania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujący pomysł. Jestem za:), bo i taka literaturę czytam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jak tak hurtem odpowiem, że dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie i zapraszam do wyzwania: http://damawsalonie.blogspot.com/p/blog-page.html

  OdpowiedzUsuń